Сайт поезії, вірші, поздоровлення у віршах :: Микола Шевченко: Про лау, стиму і графо… - ВІРШ

logo
Микола Шевченко: Про лау, стиму і графо… - ВІРШ
UA  |  FR  |  RU

Рожевий сайт сучасної поезії

Бібліотека
України
| Поети
Кл. Поезії
| Інші поет.
сайти, канали
| СЛОВНИКИ ПОЕТАМ| Сайти вчителям| ДО ВУС синоніми| Оголошення| Літературні премії| Спілкування| Контакти
Кл. Поезії

  x
>> ВХІД ДО КЛУБУ <<


e-mail
пароль
забули пароль?
< реєстрaція >
Зараз на сайті - 1
Пошук

Перевірка розміру



honeypot

Про лау, стиму і графо…

…Лауреат. Це той, кому надягли лаврового вінка на голову? А як же інакше, лишень так. Без вінка – який же він лауреат? А ще він мусить спочивати на лаврах. Своїх. Отже, лауреатом бути – доволі непогано. Єдине, що свої лаври, як приправу до творчості, носій вищезгаданого звання, не використає. І як стимул до натхнення теж. Куди вже пнутися?
Пожинати плоди треба. А стимул? Ота довжелезна жердина з гвіздком, для штрикання бика…Вона вже непотрібна. Трісь її через коліно! Бик урешті дійшов до ясел, смачно пообідав та весело ремегає…І ось, згодом, певно десь там, де залишились рани, від уколів стимулу, потроху починає розвиватися хвороба. Різновид зіркової…Визнання, запрошення, блага… Свідомість не витримує того шквалу, починає закипати, поволі торкаючи зсередини кришку чайника. Добре, якщо той зі свистком. Подасть сигнал, але ж не всі чайники ними обладнані…Гарна річ. Розставте самі оці слова, як вони повинні стояти: знання, зізнання, визнання, зазнання… Чи добре це? Добре. І це теж – досвід…
…Графоман. Як і кожен «ман» – хворий. Та ще й серйозно, бо інакше він був би графоголік (що теж біда, але видовженіша в часі), або графофіл, або графолог, або…філолог?! Та ж ні! Перефразовуючи відомий вислів про ховрашка-агронома, напишу: « не кожен філолог – графоман, та кожен графоман в творчості – філолог»…Спробуйте з ним сперечатися. Або (боронь бі) ще й критикувати!!! У графомана є стимул. Стати кимось. Здогадалися? І то добре… А як на строкатій мапі мистецтв, та й вибруньковується черговий графоманчик?  Певно, починається оте з перших оплесків на табуреточці. Дід Мороз теж побічно, бідака, до того причетний…А нічого було цукерочками чадо балувати. Психологи ж кажуть, що всі наші комплекси – родом з дитинства. А тут, як Пилип з конопель, зі швидкою Настею на пару, взяло й зарифмувалося в голові… Та будь що! От у мене, наприклад, перше отаке: Я вже так дожився, що і зуб скришився, і щока напухла, і болить під вухом… кінець цитати. То свинка, «паразитка», вже так доконала. Так що моя графоманська болість зі свинки почалася. Та хоч рожева. І кумедна, втішаюся.  Згодом, при відповідному співвідношенні цукеркооплесків, болячка прогресує. Ось вже і поздоровлення будь-кому, з будь-чим, з-під пера вислизнули. Не кажу, що це погано, але ж чи зможете відрізнити їх в повені подібних? Дуже любимо, не забудемо, палкого кохання, бажаю – як ………тут варіантів!..А я б з того словосполучення, а саме з «палкого» сорок відсотків утяв. Палк. Брутально, зате щось новеньке. А що ж далі? А далі – «палке» переконання в своїй значущості, не пересічності, намаганні всіляко довести оте всьому живому і мислячому, стати най-най-найцем, врешті-решт… Взяти висоту, як говорять військові, всіма доступними силами і засобами. Яку шалену енергію висотує з людини, примерзлий в її єстві графоман! А її ж можливо було б спрямувати на створення будь-чого: від олівця й до космічної ракети… Та ж ні, треба писати, на кого ж полишити поезію і прозу – а бува, бідна, захиріє… Та й то добре. Досвід…

03.05.12

ID:  334673
Рубрика: Проза
дата надходження: 03.05.2012 01:54:42
© дата внесення змiн: 03.05.2012 02:02:07
автор: Микола Шевченко

Мені подобається 1 голоса(ів)

Вкажіть причину вашої скарги



back Попередній твір     Наступний твір forward
author   Перейти на сторінку автора
edit   Редагувати trash   Видалити    print Роздрукувати


 

В Обране додали:
Прочитаний усіма відвідувачами (841)
В тому числі авторами сайту (9) показати авторів
Середня оцінка поета: 5.00 Середня оцінка читача: 5.00
Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі..




КОМЕНТАРІ

Анатолійович, 03.05.2012 - 10:28
12 12 12 Капєц! fright Розбомбив нас,графоманів! cry А корінь слова -"граф"! І шо з цим робити? Ми ж інтуітивно намагаємося досягти цього рівня... Воно ж свербить всередині і не знаєш, як від цього здихатись... Хіба що перевіреним методом - гільотиною... cry
 
Микола Шевченко відповів на коментар $previous_title_comm, 01.01.1970 - 03:00
До речі, я теж Анатолійович smile . Та то таке. Кожен трохи графоман, я теж. Я оце подумав, що графоманство виникає, коли мистецтво перетворюється на різновид соцзмагання. Або із заздрощів. А якщо зсередини випирає завдяки натхненню, то це щось інше. Головне, щоб свисток вчасно свистів biggrin . А ще ж присутнє те, що називають талантом. Я ще думаю (чи вичитав), що людина - це трансформатор, генератор, перетворювач, випрямляч (що там ще в електротехніці) різних енергій. щось на вході а щось - на виході. Тоді, виходить, все просто: якщо потенціал енергій якісніший на виході, ніж на вході - тоді людина потрібна, цікава, талановита, ну не знаю що там ще. Якщо навпаки - то навпаки(перепрошую за тавтологію). Але: всі АБСОЛЮТНО різні раз, як і чим то все вимірюється (а судьи кто) - два, і третім можна поставити, як сама людина до цього ставиться, себе позиціонує, чи здатна до самовдосконалення... Ото, скажіть, нафілософствував smile . Значить десь узявся мені стимул. Певно зміна обстановки, недавня поїздка. Встряхнулся, так скть. Дуже корисно, Анатолійович, нові враження (заздалегідь знаю, що відповісте smile). Коли вже послухаєм Ваші муз. доробки не в міді? Пишіть мені, що не зрозуміло і яка допомога треба. Або пришліть мені якийсь міді-файл, я його відкрию в Нуендо, призначу необхідні звуки, збережу і Вам назад відішлю. З мр3 таке не проходить. friends
 
Артур Сіренко, 03.05.2012 - 02:06
biggrin Найперший графоман малював на стінах печери мамонтів... З того часу і пішло і поїхало...
 
Микола Шевченко відповів на коментар $previous_title_comm, 01.01.1970 - 03:00
Певно, що так. А ще в отих печерах опанували найдавнішу професію biggrin friends
 

ДО ВУС синоніми
Синонім до слова:  аврора
Маргіз: - Мигавиця, кольорова мигавиця
Синонім до слова:  аврора
Юхниця Євген: - смолоскиподення
Синонім до слова:  аврора
Ніжинський: - пробудниця-зоряниця
Синонім до слова:  метал
Enol: - ну що - нічого?
Знайти несловникові синоніми до слова:  метал
Enol: - той, що музичний жанр
Знайти несловникові синоніми до слова:  аврора
Enol: - та, що іонізоване сяйво
Синонім до слова:  Бабине літо
Маргіз: - Осіннє танго
Синонім до слова:  Вірний
Маргіз: - Вірний - однолюб
Синонім до слова:  гарна (не із словників)
Маргіз: - осяйна
Знайти несловникові синоніми до слова:  Вичитка
Юхниця Євген: -
Знайти несловникові синоніми до слова:  Мобілізація
Юхниця Євген: -
Знайти несловникові синоніми до слова:  Рахманий
Mattias Genri: -
Синонім до слова:  гарна (не із словників)
Mattias Genri: - sliczna...
Синонім до слова:  видих
Наталя Хаммоуда: - Відди́х, зди́х.
Синонім до слова:  Вірний
Eyfiya: - Непохитний
Синонім до слова:  Вірний
levile: - Незрадливий Вірний
Знайти несловникові синоніми до слова:  Верлібр
Андрій Ключ: - Танцпро – танцююча проза
Синонім до слова:  Церата
Олекса Терен: - Обрус.
Знайти несловникові синоніми до слова:  видих
Enol: -
Синонім до слова:  гарна (не із словників)
Микола Холодов: - Кльова, Класна, Красна.
Синонім до слова:  Церата
Neteka: - Вощонка
Синонім до слова:  Церата
dashavsky: - Клейонка.
Знайти несловникові синоніми до слова:  Церата
Юхниця Євген: -
Синонім до слова:  гарна (не із словників)
Neteka: - Писана
x
Нові твори
Обрати твори за період: