Сайт поезії, вірші, поздоровлення у віршах :: Тома: НАЙБІЛЬШІ МЕТЕОРИТИ, ЩО ВПАЛИ НА ЗЕМЛЮ - ВІРШ

logo
Тома: НАЙБІЛЬШІ МЕТЕОРИТИ, ЩО ВПАЛИ НА ЗЕМЛЮ - ВІРШ
UA  |  FR  |  RU

Рожевий сайт сучасної поезії

Бібліотека
України
| Поети
Кл. Поезії
| Інші поет.
сайти, канали
| СЛОВНИКИ ПОЕТАМ| Сайти вчителям| ДО ВУС синоніми| Оголошення| Літературні премії| Спілкування| Контакти
Кл. Поезії

  x
>> ВХІД ДО КЛУБУ <<


e-mail
пароль
забули пароль?
< реєстрaція >
Зараз на сайті - 7
Пошук

Перевірка розміру



honeypot

НАЙБІЛЬШІ МЕТЕОРИТИ, ЩО ВПАЛИ НА ЗЕМЛЮ

Тома :: НАЙБІЛЬШІ МЕТЕОРИТИ, ЩО ВПАЛИ НА ЗЕМЛЮ
КРУПНЕЙШИЕ МЕТЕОРИТЫ, УПАВШИЕ НА ЗЕМЛЮ

Часто нашу планету атакуют различные космические объекты. Большая их часть сгорает в атмосфере, так и не добравшись до поверхности Земли. Тех, которые испаряются, мы называем падающими звездами или метеорами (остатки комет).



Однако некоторым более крупным везунчикам, метеоритам, все же удаётся иногда добраться до поверхности Земли, на которой он могут пролежать тысячи лет в неизменном виде.

Астероиды – это космические объекты размером ещё больше. Как говорит одна теория, один такой камень примерно 63 миллиона лет назад оставил Землю без динозавров, и с ещё одним ему подобным, 2012 DA14, мы едва избежали столкновения в 2013 году.


Мы познакомим вас с самыми  крупными метеоритами,  известные  землянам.

Самые большие метеориты
1.Железно-никелевый Вилламетт


Американский музей естественной истории, 1911 год


Это самый крупный метеорит из всех, когда-либо найденных на территории США. Его вес – 15,5 тонн, а размер – 7,8 квадратных метров. Вмятины на метеорите образовались не от того, что он частично сгорел, пока добирался до Земли. Всё дело в том, что он сотни миллионов лет ржавел, лежа во влажных лесах Западного Орегона.

В Американском музее естественной истории в Нью-Йорке метеорит оказался в 1906 году. Перед тем, как попасть в музей, с метеоритом случилась интересная история.

 


Изначально метеорит был обнаружен индейцами, которые и перенесли его на территорию долины Вилламетт штата Орегон. Такое предположение возникло из-за того, что ударный кратер не был найден. Полагают, что он находится на территории Канады.

Индейцы поклонялись камню, называя его гостем с Луны, а дождевая вода, собиравшаяся в углублениях камня, использовалась ими для лечения болезней.

В 1902 году метеорит был обнаружен шахтёром Эллисом Хьюзом (Ellis Hughes). Мужчина сразу понял, что перед ним не просто камень, поэтому он в течение трёх месяцев потихоньку передвигал находку на свой участок.


Однако он был разоблачён, и камушек признали собственностью сталелитейной компании в Орегоне, на чьей территории метеорит находился изначально.

В 1905 году метеорит был выкуплен частным лицом за 26 000 долларов и через год подарен музею в Нью-Йорке, где он и обитает до сих пор.


После того, как камень оказался в музее, индейцы штата Орегон потребовали возвращения метеорита, так как он в течение многих веков был предметом их религиозного культа и принимал участие в ежегодной обрядовой церемонии.

Однако вывести метеорит из музея, не разрушив стен, оказалось невозможным, поэтому с индейцами было заключено соглашение, в рамках которого на территории музея один раз в год может проводится церемония.

 
2.Метеорит Мбози


Этот метеорит был обнаружен в 1930-х годах в Танзании. В высоту метеорит имеет почти 1 метр, в длину – 3 метра, а вес его почти вдвое больше веса Вилламетта и составляет 25 тонн.


Много веков местные племена считали Мбози священным камнем и никому о нём не рассказывали из-за различных табу. Они называли его "кимондо", что с языка суахили переводится как "метеор".

Занятно, что на месте, где был обнаружен метеорит, нет кратера. Это говорит о том, что после столкновения с Землёй метеорит ещё какое-то время перекатывался по поверхности.


На 90 процентов метеорит состоит из железа, как и большинство всех известных его собратьев, этим же объясняется и его тёмный цвет. На камне очень заметны следы плавления и разогрева до очень высоких температур, что является следствием прохождения через верхние слои атмосферы.


Люди вырыли вокруг метеорита ров, так как первоначально Мбози был частично погружён в землю. Они оставили под ним слой почвы, который впоследствии стал естественным постаментом.

 
3.Метеорит Мыс Йорк


Это третий самый крупный метеорит, упавший на Землю около 10 000 лет назад. Назвали метеорит так по месту обнаружения в Гренландии самых значимых его фрагментов.

Самый крупный фрагмент метеорита называется "Анигито" и весит 31 тонну. Интересна история его имени. Когда камень в 1897 году на корабле доставляли в Американский музей естественной истории, четырёхлетняя дочь исследователя Роберта Пири разбила о него бутылку вина и произнесла ничего не означающее слово на своём языке: "а-ни-ги-то".

Решили так и назвать камушек, который до этого эскимосы, первыми нашедшие метеорит, величали "Палатка". "Анигито" прижилось лучше.


Второй по величине фрагмент метеорита называется Агпалилик (аборигены его называли "Мужчина"). Он был обнаружен в 1963 году, весит 20 тонн и сейчас находится в Геологическом музее при Университете Копенгагена в Дании.

Различные осколки метеорита находили в период с 1911 по 1984 года. Помимо "Мужчины" и "Анигито", ещё нашли "Женщину" (3 тонны), "Собаку" (400 кг) и т.д.

Стоит отметить, что в течение длительного времени племена инуитов использовали фрагменты и осколки метеорита Мыс Йорк для создания своих гарпунов и орудий.

 
4. Метеорит Бакубирито


Это самый крупный метеорит, найденный на территории Мексики. Он весит около 20 тонн, в длину имеет 4,5 метра, в ширину 2 метра, а в высоту 1,75 метра. Его обнаружил геолог Гилберт Эллис Бейли (Gilbert Ellis Bailey) возле города Синалоа де Лейва.


Камушек нашли в 1863 году, а сейчас его можно увидеть в научном центре города Синалоа.

 

5.Метеорит Эль Чако


Этот метеорит занимает второе место среди самых крупных, когда-либо столкнувшихся с Землёй. Весит он почти вдвое больше, чем предыдущий в данном списке, - 37 тонн!

Упал он на территории Аргентины и является частью группы метеоритов под названием Кампо дель Сьело. В результате его падения образовался кратер, площадь которого 60 квадратных метров.

Эль Чако был обнаружен в 1969 году при помощи металлоискателя, потому как находился под землёй на глубине 5 метров.


Охотник за метеоритами Роберт Хааг  в 1990 году попытался выкрасть его, но местная полиция вовремя среагировала.

В прошлом, 2016 году, был обнаружен и поднят на поверхность ещё один фрагмент, который, по предположениям, является частью той же группы метеоритов, что и Эль Чако.

 

6.Метеорит Гоба


Этот метеорит – крупнейший из когда-либо найденных. Он упал на территории юго-западной Африки, в Намибии, и никогда не перемещался. Он вдвое тяжелее своего ближайшего соперника Эль Пако: весит этот монстр 60 тонн.


Свое название камушек получил по имени фермы Hoba West Farm, на территории которой был найден в 1920 году. Его нашёл по чистой случайности хозяин фермы, когда вспахивал одно из своих полей, ведь ни кратера, ни других следов падения не сохранилось.

Гоба интересен тем, что по сравнению с другими метеоритами, его поверхность гладкая и плоская. Он на 84 процента состоит из железа и на 16 из никеля.


Стоит добавить, что метеорит никогда не взвешивался. Считают, что при падении на Землю его вес составлял около 90 тонн. По подсчётам на момент обнаружения в 1920 году, малыш весил около 66 тонн, однако, научные исследования, вандализм и эрозия всё-таки сделали своё дело, поэтому сегодня Гоба похудел до 60 тонн.


Гоба на сегодняшний день считается самым крупным куском железа природного происхождения. Он занимает площадь в 6,5 квадратных метров. Предположительно он упал на Землю около 80 000 лет назад и с тех пор не перемещался из-за своего огромного размера.


Как ни странно, но необходимости в его откапывании никогда не было. По информации одной из теорий, благодаря своей относительно плоской форме метеорит скользил по поверхности, а не углублялся в землю. 
Перевела на украинский язык   7.02.20      6.03

НАЙБІЛЬШІ МЕТЕОРИТИ, ЩО ВПАЛИ НА ЗЕМЛЮ

Часто нашу планету атакують різні космічні об'єкти. Велика їх частина згорає в атмосфері, так і не діставшись до поверхні Землі. Тих, які випаровуються, ми називаємо падаючими зірками або метеорами (залишки комет).



Однак деяким великим щасливцям, метеоритів, все ж вдається іноді дістатися до поверхні Землі, на якій він може пролежати тисячі років у незмінному вигляді.

Астероїди – це космічні об'єкти розміром ще більше. Як каже одна теорія, один такий камінь приблизно 63 мільйони років тому залишив Землю без динозаврів, і з ще одним йому подібним, 2012 DA14, ми ледве уникнув зіткнення в 2013 році.


Ми познайомимо вас із самими великими метеоритами, відомі землянам.

Самі великі метеорити
1.Залізно-нікелевий Вілламетт


Американський музей природної історії, 1911 рік


Це найбільший метеорит з усіх, коли-небудь знайдених на території США. Його вага – 15,5 тонн, а розмір – 7,8 квадратних метрів. Вм'ятини на метеориті утворилися не від того, що він частково згорів, поки добирався до Землі. Вся справа в тому, що він сотні мільйонів років іржавів, лежачи у вологих лісах Західного Орегона.

В Американському музеї природної історії в Нью-Йорку метеорит виявився в 1906 році. Перед тим, як потрапити в музей, з метеоритом трапилася цікава історія.




Спочатку метеорит був виявлений індіанцями, які і перенесли його на територію долини Вілламетт штату Орегон. Таке припущення виникло з того, що ударний кратер не був знайдений. Вважають, що він знаходиться на території Канади.

Поклонялися індіанці каменю, називаючи його гостем з Місяця, а дощова вода, що збиралася в поглибленнях каменю, використовувалась ними для лікування хвороб.

У 1902 році метеорит був виявлений шахтарем Еллісом Хьюзом (Ellis Hughes). Чоловік одразу зрозумів, що перед ним не просто камінь, тому він протягом трьох місяців потихеньку пересував знахідку на свою ділянку.


Однак він був викритий, і камінчик визнали власністю сталеливарної компанії в Орегоні, на чиїй території метеорит перебував спочатку.

У 1905 році метеорит був викуплений приватною особою за 26 000 доларів і через рік подарований музею в Нью-Йорку, де він і живе досі.


Після того, як камінь опинився в музеї, індіанці штату Орегон зажадали повернути метеорита, так як він протягом багатьох століть був предметом релігійного культу і брав участь у щорічній обрядової церемонії.

Проте вивести метеорит з музею, не зруйнувавши стін, виявилося неможливим, тому з індіанцями було укладено угоду, в рамках якого на території музею один раз в рік може проводиться церемонія.


2.Метеорит Мбози


Цей метеорит був виявлений в 1930-х роках в Танзанії. У висоту метеорит має майже 1 метр, у довжину – 3 метри, а вага його майже вдвічі більше ваги Вілламетта і складає 25 тонн.


Багато століть місцеві племена вважали Мбози священним каменем і нікому про нього не розповідали з-за різних табу. Вони називали його "кимондо", що з мови суахілі перекладається як "метеор".

Цікаво, що на місці, де був знайдений метеорит, немає кратера. Це говорить про те, що після зіткнення з Землею метеорит ще якийсь час перекочувався по поверхні.


На 90 відсотків метеорит складається з заліза, як і більшість всіх відомих його побратимів, цим же пояснюється і його темний колір. На камені дуже помітні сліди плавлення і розігріву до дуже високих температур, що є наслідком проходження через верхні шари атмосфери.


Люди викопали навколо метеорита рів, так як спочатку Мбози був частково занурений у землю. Вони залишили під ним шар ґрунту, який згодом став природним постаментом.


3.Метеорит Мис Йорк


Це третій найбільший метеорит, що впав на Землю близько 10 000 років тому. Назвали метеорит так за місцем виявлення в Гренландії найбільш значущих його фрагментів.

Найбільший фрагмент метеорита називається "Анигито" і важить 31 тонну. Цікава історія його імені. Коли камінь у 1897 році на кораблі доставляли в Американський музей природної історії, чотирирічна дочка дослідника Роберта Пірі розбила про нього пляшку вина і промовила нічого не означає слово своєю мовою: "а-ні-гі-то".

Вирішили так і назвати камінчик, який до цього ескімоси, першими знайшли метеорит, величали "Намет". "Анигито" прижилося краще.


Другий за величиною фрагмент метеорита називається Агпалилик (аборигени його називали "Чоловік"). Він був виявлений в 1963 році, важить 20 тонн і зараз знаходиться в Геологічному музеї при Університеті Копенгагена в Данії.

Різні осколки метеорита знаходили в період з 1911 по 1984 року. Крім "Чоловіки" і "Анигито", ще знайшли "Жінку" (3 тонни), "Собаку" (400 кг) і т. д.

Варто зазначити, що протягом тривалого часу племена інуїтів використовували фрагменти та уламки метеорита Мис Йорк для створення своїх гарпунів і знарядь.


4. Метеорит Бакубирито


Це найбільший метеорит, знайдений на території Мексики. Він важить близько 20 тонн, довжину має 4,5 метра, завширшки 2 метри, а у висоту 1,75 метра. Його виявив геолог Гілберт Елліс Бейлі (Gilbert Ellis Bailey) біля міста Сіналоа-де-Лейва.


Камінчик знайшли в 1863 році, а зараз його можна побачити в науковому центрі міста Сіналоа.



5.Метеорит Ель Чако


Цей метеорит займає друге місце серед найбільших, які коли-небудь стикаються з Землею. Важить він майже вдвічі більше, ніж попередній в даному списку, - 37 тонн!

Упав він на території Аргентини і є частиною групи метеоритів під назвою Кампо дель Сьєло. В результаті його падіння утворився кратер, площа якого 60 квадратних метрів.

Ель Чако був виявлений в 1969 році за допомогою металошукача, бо знаходився під землею на глибині 5 метрів.


Мисливець за метеоритами Роберт Хааг в 1990 році спробував викрасти його, але місцева поліція вчасно зреагувала.

У минулому, 2016 році, було виявлено та піднято на поверхню ще один фрагмент, який, за припущеннями, є частиною тієї ж групи метеоритів, що і Ель Чако.



6.Метеорит Гоба


Цей метеорит – найбільший з коли-небудь знайдених. Він впав на території південно-західної Африки, в Намібії, і ніколи не пересувався. Він удвічі важчим за свого найближчого суперника Ель Пако: важить цей монстр 60 тонн.


Свою назву камінчик отримав по імені ферми Hoba West Farm, на території якої було знайдено в 1920 році. Його знайшов по чистій випадковості господар ферми, коли орав одне зі своїх полів, адже ні кратера, ні інших слідів падіння не збереглося.

Гоба цікавий тим, що в порівнянні з іншими метеоритами, його поверхня гладка і плоска. Він на 84 відсотка складається з заліза і на 16 з нікелю.


Варто додати, що метеорит ніколи не зважувався. Вважають, що при падінні на Землю його вага становила близько 90 тонн. За підрахунками на момент виявлення в 1920 році, малюк важив близько 66 тонн, однак, наукові дослідження, вандалізм і ерозія все-таки зробили свою справу, тому сьогодні Гоба схуд до 60 тонн.


Гоба на сьогоднішній день вважається найбільш великим шматком заліза природного походження. Він займає площу 6,5 квадратних метрів. Імовірно він впав на Землю близько 80 000 років тому і з тих пір не переміщався з-за свого величезного розміру.


Як не дивно, але необхідності в його откапывании ніколи не було. За інформацією однієї з теорій, завдяки своїй відносно плоскій формі метеорит ковзав по поверхні, а не заглиблювався у землю. 
Переклала на українську мову 7.02.20 6.03

ID:  863972
Рубрика: Поезія, Лірика
дата надходження: 07.02.2020 06:07:06
© дата внесення змiн: 07.02.2020 06:19:05
автор: Тома

Мені подобається 2 голоса(ів)

Вкажіть причину вашої скарги



back Попередній твір     Наступний твір forward
author   Перейти на сторінку автора
edit   Редагувати trash   Видалити    print Роздрукувати


 

В Обране додали: dashavsky, геометрія
Прочитаний усіма відвідувачами (276)
В тому числі авторами сайту (3) показати авторів
Середня оцінка поета: 5.00 Середня оцінка читача: 5.00
Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі..




КОМЕНТАРІ

геометрія, 07.02.2020 - 14:21
Дякую,Томо, за таку цікаву інформацію. Забираю в обране... 12 12 16 31 curtsey ros
 
Тома відповів на коментар $previous_title_comm, 01.01.1970 - 03:00
give_rose Щиро дякую за підтримку!
 
Катерина Собова, 07.02.2020 - 08:04
12 12 12 Провісниця Ванга передбачала падіння метеориту, який принесе велику біду! Не доведи, Боже, до такої катастрофи!!
 
Тома відповів на коментар $previous_title_comm, 01.01.1970 - 03:00
give_rose Щиро дякую за підтримку!
 
dashavsky, 07.02.2020 - 06:26
12 16 Цікаво!!! give_rose friends hi
 
Тома відповів на коментар $previous_title_comm, 01.01.1970 - 03:00
give_rose Щиро дякую за підтримку!
 

ДО ВУС синоніми
Синонім до слова:  аврора
Маргіз: - Мигавиця, кольорова мигавиця
Синонім до слова:  аврора
Юхниця Євген: - смолоскиподення
Синонім до слова:  аврора
Ніжинський: - пробудниця-зоряниця
Синонім до слова:  метал
Enol: - ну що - нічого?
Знайти несловникові синоніми до слова:  метал
Enol: - той, що музичний жанр
Знайти несловникові синоніми до слова:  аврора
Enol: - та, що іонізоване сяйво
Синонім до слова:  Бабине літо
Маргіз: - Осіннє танго
Синонім до слова:  Вірний
Маргіз: - Вірний - однолюб
Синонім до слова:  гарна (не із словників)
Маргіз: - осяйна
Знайти несловникові синоніми до слова:  Вичитка
Юхниця Євген: -
Знайти несловникові синоніми до слова:  Мобілізація
Юхниця Євген: -
Знайти несловникові синоніми до слова:  Рахманий
Mattias Genri: -
Синонім до слова:  гарна (не із словників)
Mattias Genri: - sliczna...
Синонім до слова:  видих
Наталя Хаммоуда: - Відди́х, зди́х.
Синонім до слова:  Вірний
Eyfiya: - Непохитний
Синонім до слова:  Вірний
levile: - Незрадливий Вірний
Знайти несловникові синоніми до слова:  Верлібр
Андрій Ключ: - Танцпро – танцююча проза
Синонім до слова:  Церата
Олекса Терен: - Обрус.
Знайти несловникові синоніми до слова:  видих
Enol: -
Синонім до слова:  гарна (не із словників)
Микола Холодов: - Кльова, Класна, Красна.
Синонім до слова:  Церата
Neteka: - Вощонка
Синонім до слова:  Церата
dashavsky: - Клейонка.
Знайти несловникові синоніми до слова:  Церата
Юхниця Євген: -
Синонім до слова:  гарна (не із словників)
Neteka: - Писана
x
Нові твори
Обрати твори за період: