Сайт поезії, вірші, поздоровлення у віршах :: Ваньоха Р.: Уривок з життя музики… - ВІРШ

logo
Ваньоха Р.: Уривок з життя музики… - ВІРШ
UA  |  FR  |  RU

Рожевий сайт сучасної поезії

Бібліотека
України
| Поети
Кл. Поезії
| Інші поет.
сайти, канали
| СЛОВНИКИ ПОЕТАМ| Сайти вчителям| ДО ВУС синоніми| Оголошення| Літературні премії| Спілкування| Контакти
Кл. Поезії

  x
>> ВХІД ДО КЛУБУ <<


e-mail
пароль
забули пароль?
< реєстрaція >
Зараз на сайті - 1
Пошук

Перевірка розміру



honeypot

Уривок з життя музики…

Ваньоха Р. :: Уривок з життя музики…
Cтрасть к музыке сама по себе является признанием. О незнакомце, который предается этой страсти, мы узнаем больше, чем о человеке, с которым мы общаемся каждый день, но который не чувствует музыку.
                                                                                               Эмиль Мишель Чоран.

Йому було п’ятдесят чотири  з того моменту, коли жінка все таки випустила його з свого лона. За ці роки жодного разу він не думав про смерть, як про велику трагедію. За словами одного філософа потрібно було «померти вчасно» і чоловік впевнено чекав на цей час. Не прогавити б його, а все зайве помре разом з ним. Тепер коли він лишився сам зі своєю самотністю, мало спав, майже не вживав їжі, тільки кожного дня випивав терпкого техаського віскі, лиш  для того, щоб не забути смак піку своєї кар’єри. Саме тоді він познайомився з цим напоєм і саме тоді зрозумів, що одним з геніальних людей, був творець цієї божественної рідини. І повторював в своїй голові, що це зовсім не «замилювання очей», пити, щоб забути про свою теперішню безпорадність, самотність, головне про самотність. 
Вони жили троє: людина, самотність і музика. Ніколи ніхто з один одним не сперечався, не бунтував, не влаштовував скандальних сцен. Все пливло за течією, до моменту «померти вчасно». Чоловік був видатним музикантом свого часу, котрий кинув свою кар’єру після смерті дружини та доньки. Але музику він годував приходячи на головну вулицю міста та граючи на своїй скрипці. Це можна сказати все, що лишилось з його попереднього життя, але ще спогади. Саме вони не давали жити спокійно. Музика, була задоволена, адже в цих майстерних руках почувала себе собою. Самотність також ніколи не гнівалась і не гнівала свого господаря. Вона лишалась його вірною товаришкою, з  якою він постій вів миле спілкування. 
Одного дня йдучи знайомою вулицею, в мішкуватому вбранні сірого кольору, тільки фіолетовий шарф вирізняв його і гучно кричав своєю яскравістю, відчув знайомий аромат кави і зайшов у кав’ярню, яка тільки відчинила свої двері. 
Чоловік сів в глибині залу, де ще не були запалені свічі і не увімкнене світло. В іншому кінці приміщення горів камін, що додав інтер’єру домашнього затишку, хоча загалом був надто громісткий. Підійшла офіціантка, принесла гарячого, темного напою. Чоловік ковтнув каву і пірнув у роздуми про музику. Де вона зараз, коли не з ним, хто торкається її своїми пальцями? Чи така ж висока та неземна лишається і без його присутності? Він любив її, ніжно та пристрасно, як любив свою дружину, трепетно та турботливо, як любив свою доньку. Все починалось з музики і все нею завершувалось. Це було його життя. Чоловік зупинив свої думки і зрозумів, що час іти. Залишивши гроші на столику, взяв у руки скрипку і тихо покинув привітну та теплу кав’ярню.
На вулиці було досить холодно. Осінь показувала свій характер тим, хто ще лишався з теплом на «ти». Місто поволі починало пустіти і поринати у золоті обійми. «Скоро зима» - подумав чоловік і витягнув з футляру скрипку. Вулицею розлетілась маса різноманітних звуків і в поєднанні вони створювали  музику. Вона була холодною, як і день. Музикант хотів передати всю красу швидкоплинної осені, всю велич та багатство найчарівнішої пори року. Все чого прагнуло його єство, чути і відчувати, як з-під його рук народжується краса. 
Разом з нотами розлітались і секунди. Час не слухав нікого і нічого. Так і минали година за годиною. Почало сутеніти, як чоловік побачив дівчинку, яка стояла біля нього. ЇЇ щічки були також яскраво-червоного кольору, як і пальто в яке вона була одягнена, та по ній не можна було сказати, що вона змерзла. Діти загалом, сприймають холод, спеку зовсім по іншому. Скрипаль продовжував свою гру, не зупинявся, бо бачив наскільки глибоко проймає дівчинку музика. Її очі сяяли неземним блиском. Вона була для нього ангелом серед цієї сірості та буденності. 
Її присутність стала для нього невід’ємною частиною дня. Дівчинка приходила, і слухала. Щоб вона не втомлювалась, музикант брав з собою стілець.  Інколи чоловік бачив жінку котра забирала дівчинку, інколи вона йшла сама. Він не смів з нею заговорити, боявся, що більше не побачить її. Їхнє спілкування закінчувалось обміном посмішок. Чоловік відчував, як повертає до життя його це маленьке створіння. 
Настав день, якого він боявся найбільше – вона не прийшла. «Напевно її не відпустили, бо холодно», заспокоював свою тривогу. Так минув тиждень, дівчинка не приходила. Але він невтомно носив з собою стілець, бо сподівання були сильніші ніж  правда. Чоловік не грав, приходячи, він ставив стілець, сідав. В таких очікуваннях минали дні. 
- Я хворіла. – Промовила дівчинка, підійшовши до музиканта. – Чому ви не граєте,і сумуєте? Музика це насолода, гірка, солодка, але насолода. – Чоловік не відповідав. Дівчинка дістала свою скрипку і почала грати. Її гра була неймовірною, музика проникала у кожен закуток, не тільки вулиці, але всього тіла. Він також взяв інструмент і доповнив своєю мелодією… «Ось цей момент» подумав  чоловік і закрив від задоволення очі.
                                                            ***
Час далі лишався невпинним незважаючи ні на що. Хтось каже, що він зупинений тільки на цвинтарі. Там час діє тільки на квіти, котрі в’януть, змінюються і знову в’януть.
- Дивись, завтра 15-тирічна дівчинка дає сольний концерт для скрипки. – Сказала дівчина до молодого хлопця, тримаючи його за руку і розглядаючи в темряві афішу. Через декілька секунд пара зникла у вечорі. Лишилась тільки  освічена афіша, на котрій було зображено дівчинку з скрипкою у руках та надпис «Музика – вічна насолода».

ID:  356470
Рубрика: Проза
дата надходження: 10.08.2012 16:08:09
© дата внесення змiн: 10.08.2012 16:09:40
автор: Ваньоха Р.

Мені подобається 0 голоса(ів)

Вкажіть причину вашої скарги



back Попередній твір     Наступний твір forward
author   Перейти на сторінку автора
edit   Редагувати trash   Видалити    print Роздрукувати


 

В Обране додали: gala.vita, Samar Obrin, ChorusVenti
Прочитаний усіма відвідувачами (922)
В тому числі авторами сайту (27) показати авторів
Середня оцінка поета: 5.00 Середня оцінка читача: 5.00
Додавати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі..




КОМЕНТАРІ

Navn Nordmann, 22.10.2012 - 16:21
Круто...А я вот понял, что его "часы стали вовремя".
 
Ваньоха Р. відповів на коментар $previous_title_comm, 01.01.1970 - 03:00
правильно зрозумів smile
 
Perelubnik, 16.08.2012 - 17:01
Сценарій. Фінал короткуватий. Кульмінативність як для короткометражки.
 
Ваньоха Р. відповів на коментар $previous_title_comm, 01.01.1970 - 03:00
якби в мене було бажання розтягувати на 2-год фільм..я так і зробила б..
це саме те..саме тої величини..
будеш цитувати короткометражку)
 
gala.vita, 11.08.2012 - 01:01
love
 
Лілея Лозова, 10.08.2012 - 16:35
Це прекрасний твір, дякую Вам за ці ємоції, які він викликає 12 give_rose
 
Ваньоха Р. відповів на коментар $previous_title_comm, 01.01.1970 - 03:00
Мені однозначно приємно.
flo34
 
Ева Зиг, 10.08.2012 - 16:19
Йому було п’ятдесят чотири з того моменту, коли жінка все таки випустила його з свого лона.
- я много раз читала эту строчку. и даже на пятый раз все равно прочла ее так, как будто из лона женщины, однажды, вышел старый человек. старый не внешне, но душой, которой эта старость во благо- душа музыканта, которая видела столько красота, что ей тесно, если держать ее в себе, а не отдавать через музыку.
Діти загалом, сприймають холод, спеку зовсім по іншому.
- ты не представляешь, насколько я удивилась))) несколько дней назад, я заметила, что у детей совсем другое восприятие температуры. И размышляла над этим. А тут - бах - и ты подтвердила мои догадки.

а теперь в целом: - в целом это очень красиво и понятно. Единственное, что меня тревожит - умер ли он вовремя? то есть, когда закрыл глаза, играя с девочкой - умер ли насовсем? Мне бы хотелось, чтобы да, мне это важно.

Спасибо тебе, Ваня.
16
 
Ваньоха Р. відповів на коментар $previous_title_comm, 01.01.1970 - 03:00
Все було вчасно..Адже він це розумів..він це знав, він цього прагнув..
І дякую тобі за сприйняття..
 
alfa, 10.08.2012 - 16:15
23
 
Ваньоха Р. відповів на коментар $previous_title_comm, 01.01.1970 - 03:00
smile
 

ДО ВУС синоніми
Синонім до слова:  аврора
Маргіз: - Мигавиця, кольорова мигавиця
Синонім до слова:  аврора
Юхниця Євген: - смолоскиподення
Синонім до слова:  аврора
Ніжинський: - пробудниця-зоряниця
Синонім до слова:  метал
Enol: - ну що - нічого?
Знайти несловникові синоніми до слова:  метал
Enol: - той, що музичний жанр
Знайти несловникові синоніми до слова:  аврора
Enol: - та, що іонізоване сяйво
Синонім до слова:  Бабине літо
Маргіз: - Осіннє танго
Синонім до слова:  Вірний
Маргіз: - Вірний - однолюб
Синонім до слова:  гарна (не із словників)
Маргіз: - осяйна
Знайти несловникові синоніми до слова:  Вичитка
Юхниця Євген: -
Знайти несловникові синоніми до слова:  Мобілізація
Юхниця Євген: -
Знайти несловникові синоніми до слова:  Рахманий
Mattias Genri: -
Синонім до слова:  гарна (не із словників)
Mattias Genri: - sliczna...
Синонім до слова:  видих
Наталя Хаммоуда: - Відди́х, зди́х.
Синонім до слова:  Вірний
Eyfiya: - Непохитний
Синонім до слова:  Вірний
levile: - Незрадливий Вірний
Знайти несловникові синоніми до слова:  Верлібр
Андрій Ключ: - Танцпро – танцююча проза
Синонім до слова:  Церата
Олекса Терен: - Обрус.
Знайти несловникові синоніми до слова:  видих
Enol: -
Синонім до слова:  гарна (не із словників)
Микола Холодов: - Кльова, Класна, Красна.
Синонім до слова:  Церата
Neteka: - Вощонка
Синонім до слова:  Церата
dashavsky: - Клейонка.
Знайти несловникові синоніми до слова:  Церата
Юхниця Євген: -
Синонім до слова:  гарна (не із словників)
Neteka: - Писана
x
Нові твори
Обрати твори за період: